PANCRASE271 Results:Great-Light-Weight Fighter Kitaoka lost and Tokudome got KOP Belt. Sunabe defended his belt.

PANCRASE 271
Date:2015.11.1(Sun)
Place:Differ Ariake
Start 15:00 / End 20:30
URL:http://www.pancrase.co.jp/tour/2015/1101/index.html

 

9-1
 

Main Event:KING of PANCRASE Title Match (5min x 5R)
Satoru Kitaoka(Champion:LOTUS Setagaya) VS Kazuki Tokudome(PARAESTRA Hachioji)
Tokudome won by KO at 4R 1’24”    

13-15 OK

13-17 OK

13-37 OK

13-21 OKK

13-38 OK

13-34 OK

13-39 OKK                                          

 
Semi Final (5min x 5R)
Mitsuhisa Sunabe(Reversal Gym Okinawa/CROSSxLINE) VS Hiroyuki Abe(Dragontail Gym)
Sunabe won by 2-1/Split Decision).

12-3 OK

12-8 OK

12-24 OK

12-26 OK

 
11th Fight (5min x 3R)
Masatatsu Ueda(Ogata Dojo) VS Rildeci Lima Dias(NALDAO TEAM)
Rildeci Lima won by Rear-Choke at 2R 4’28”.

11-4 OK

11-10 OK

11-13 OK

11-16 OK

11-17 OK

 
10th Fight (3min x 3R)
Masatatsu Ueda(PARAESTRA Tokyo) VS CORO(Wajutsu-Keishukai TLIVE)
Ueda won by 3-0/Decision.

10-5 OK

10-9 OK

10-12 OK

 
9th Fight (3min x 3R)
Yuki Baba(Rodeo Style) VS Luis “Betao” Nogueira(RENOVACAO Fight Team)
Luis won by KO at 1R 1’25”.

9-3 OK

9-8 OK

9-10 OK

 
8th Fight (5min x 3R)
Takuya Eizumi(Bumon-kai) VS Shinya Murofushi(submit MMA)
Murofushi won by 3-0/Decision.

8-4 OK

8-6 OK

8-13 OK

 
7th Fight (3min x 3R)
Yuki-sora(PANCRASEism) VS Kenji Kawaguchi(Shooting Gym Yokohama)
Yuki-sora won by KO at 1R 1’53”.

7-1 OK

7-6 OK

7-7 OK

 
6th Fight (3min x 3R)
Hiromitsu Miura(SAMURAI SWORD/RINGS) VS KAZZ(GRABAKA)
Miura won by TKO at 3R 0’48”.

6-11 OK

6-4 OK

6-2 OK

 
5th Fight (3min x 3R)
Senzo(FREEDOM@OZ) VS Nobuki Fujii(ALLIANCE)
Senzo won by 3-0/Decision.

5-5 OK

5-1 OK

 
4th Fight (3min x 3R)
Akitoshi Tamura(Tsudanuma Dojo) VS Kyosuke Yokoyama(KRAZY BEE)
Yokoyama won by 3-0/Decision.

4-7 OK

4-2 OK

 
3rd Fight (3min x 3R)
Daiki Aijima(GUTSMAN) VS Alan “Yoshihiro” Yamaniha(TS GYM)
Alan won by 2-1/ Split Decision.

3-4 OK

3-8 OK

 
2nd Fight (3min x 3R)
Juntaro Ami(Wajutsu-Keishukai AKZA) VS Atsushi Ueda(Ugokai Yano-Takumi Dojo)
Ami won by 3-0/Decision.

2-3 OK

2-11 OK

 
1st Fight (3min x 3R)
Kazushi Sugiyama(TURNING POINT MMA/HF) VS Yuki Nakahara(Mach-Dojo)
Nakahara won by 3-0/Decision)

1-4 OK

1-8 OK

 

 
<After Main event>
14th Fight (3min x 3R)
Chikara Shimabukuro(CORE Ouji-Teshima) VS Naoto Ayuta(CAVE)
Shimabukuro won by 3-0/Decision.

14-3 OK

 
15th Fight (3min x 3R)
Nobuhisa Kudo(Zendo-kai Koganei Dojo) VS Ribazaru Shun(Reversal Gym Tokyo Stand-out)
Shun won by 3-0/Decision.

15-4 OK

 
16th Fight (3min x 3R)
Tetsuya Yamamoto(SUBMIT MMA) VS Shigeki Iijima(ALLIANCE)
Yamamoto won by Rear-Choke at 1R 1’26”.

16-3 OK

 
17h Fight (3min x 3R)
Yasuhiro Kawamura(Wajutsu-Keishukai AKZA) VS Satoru Kogure(Reversal Gym Tokyo Stand-out)
Kawamura won by Arm-Bar at 1R 2’56”.

17-1 OK

 
18th Fight (3min x 3R)
Kouta Kondo(HW Yamada-Dojo) VS Kazunari Kimura(Souten-Jyuku)
Kimura won by TKO at 2R 0’15”.

18-1 OK

18-4 OK

 
19th Fight (3min x 3R)
Mammoth Yabe(NATURAL9) VS Hiroyuki Tezuka(Yamada Dojo/TGFC)
Tezuka won by KO at 1R 0’10”.

19-1 OK

19-4 OK